Jupiti. Joga.
Pilates. A ty.

Prekročením prahu našich dverí vstupuješ do nového sveta. Zavri oči, nadýchni sa a započúvaj sa do hlasu svojho tela a duše. Užívaj si slobodu. Užívaj si čas, v ktorom je dôležité len jedno – ty.

Jana Hossová

zakladateľka
Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

S jogu som sa stretla v zahraničí asi pred 15 rokmi. Intenzívnejšie som sa jej začala venovať 7 rokov dozadu. V joge som hľadala riešenie zdravotných problémov, no učarovala mi natoľko, že som sa rozhodla ju skúmať podrobnejšie.

Prvý učiteľský kurz som absolvovala v USA. Bol odrazovým mostíkom, ktorý ešte prehĺbil moju túžbu spoznávať jogu ďalej. Na Slovensku som absolvovala učiťeľský kurz, ktorý sa zameriaval na zdravotný aspekt jogy. Práve ten ma nasmeroval na cestu ako jogu učím a vnímam.

Mojou ďalšou vášňou bolo cvičenie pilates na stroji Reformer. Niektoré štúdia, ktoré som navštevovala, ponúkali možnosť cvičiť jogu aj pilates pod jednou strechou. „Body and mind“ cvičenia nestimulujú len tvoje fyzické telo, ale zapájajú aj myseľ, a tak pozitívne vplývajú na tvoj psychický stav, vnútorné prežívanie. Takáto kombinácia cvičení mi učarovala, pomaly som v hlave začala snívať svoj sen. Dala som sa na profesionálnu dráhu, učila som jogu, vzdelávala som sa.

Až jedného dňa prišiel moment, kedy sa môj sen pretavil v skutočnosť – vzniklo Jupiti. Butikové štúdio, v ktorom je na piedestále kvalita a bezpečný prístup k cvičeniu. Miesto, ktoré ti pomôže cítiť sa sviežo a zlepšovať tvoje celkové zdravie. Priestor s dôrazom na detail, s atmosférou, vďaka ktorej sa budeš cítiť príjemne a komfortne. Nájdeš u nás pohodlnú lounge zónu, vôňu aromaterapie, teplý bylinkový čaj, ... Drobnosti, ktoré ulahodia nielen oku, ale aj duši.

Vzdelanie a certifikácia

2021 Pilates instruktor – Reformer 2, my Pilates Academy
2021 Inštruktor Pilates 1. kvalifikačného stupňa
2020 AromaTouch® Technique Training
2020 Pilates instruktor – Reformer 1, my Pilates Academy
2020 kurz hrania na spievajúce misky, Sound Healing Slovakia
2019 200 hod. Metóda Zdravý chrbát – bloky®, Medical Yoga Institute
2017 RYS200 Power Yoga, Yoga Alliance

Lekcie

Joga pre začiatočníkov | Zdravý chrbát – bloky | Jemná Joga | Vinyasa Joga | Hot Joga | Individual Joga | Pilates Reformer | Aromatouch

Mirka Migašová

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Moja joga cesta sa začala v roku 2013 v Kambodži, kde som strávila 3 mesiace ako dobrovoľníčka. Rozvíjala sa rýchlym tempom na Bali, v Thajsku, v Indii a Nepále, kde som navštevovala rôzne štúdiá a spoznala rôznych učiteľov, ktorí vyformovali to, ako dnes ponímam tento úžasný proces.

Základy mám vybudované na Hatha joge, avšak moja srdcovka je Vinyasa – dáva mi priestor na kreativitu, prúdenie v rytme dychu, hru a dobrý pocit samej zo seba. Intenzívne sa taktiež venujem hormonálnej jogovej terapii podľa Dinah Rodrigues. Táto terapia mi do života vnáša radosť, vyrovnanosť a pohodu.

Jogou žijem, neskutočne ma baví vzdelávať sa v rôznych smeroch jogy, učiť sa od učiteľov, ktorí mi pomáhajú na mojej vlastnej ceste. Napĺňa ma viesť vás na lekciách a ešte viac zdieľať skúsenosti po lekciách.

Vzdelanie a certifikácia

2019 Hormonálna Jogová Terapia podľa Dinah Rodrigues
2018 Power Joga certifikát
2016 Himalayan Iyengar Yoga
2016 RYT200 Ashtanga, Hatha, Vinyasa, Yin, Yoga Alliance

Lekcie

Vinyasa joga | Hatha joga | Hot joga | Jemná joga | Individual joga

Lucia Grenčíková

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Od malička ma bavil šport. Od 8 rokov som sa aktívne venovala bedmintonu. Práve šport ma naviedol k fyzioterapii. Popri štúdiu na vysokej škole som absolvovala niekoľko odborných kurzov.

Po ukončení školy som pracovala na Vojenskej poliklinike v Trenčíne a vo voľnom čase som usporadúvala kurzy SM systému, zúčastňovala som sa detských bedmintonových sústredení, kde som mala na starosti najmä regeneráciu hráčov.

Práca s ľuďmi ma baví pre jej rozmanitosť. Každý sme jedinečný a každý vyžadujeme osobitný prístup.

Vzdelanie a certifikácia

2019 Diagnostika a terapia ramenného kĺbu
2018 Inštruktor pilates 1. kvalifikačného stupňa
2017 Core Level 1
2017 Bankovanie a moxovanie
2017 Špirálna stabilizácia chrbtice
2016 SM systém a,b
2015 Gua Sha
2015 – 2020 mag. Študijný program Fyzioterapia

Lekcie

Pilates reformer | Pilates mat | Pilates individual

Sophia Lukáčová

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Od malička som sa venovala gymnastike a tancu na súťažnej úrovni. Vždy som mala rada pohyb a energiu ktorú mi šport dával. Moja cesta k joga začala v roku 2018, kedy som prvýkrát navštívila brány jogového štúdia. Pokračovala som pravidelnou praxou a naberala pozitívnu energiu ktorú mi joga dávala. Svoju záľubu k joge som preto posunula na odbornejšie vzdelanie a chuť ukázať ľuďom to čo joga dáva.

“Joga nehľadá dokonalosť, ale lepšiu variantu seba.”

Vzdelanie a certifikácia

2022 Špecializácia Inštruktor Power jogy & Hatha Jogy – Akreditované vzdelávacie centrum YOGO, Bratislava

Lekcie

Jemná joga

Anka Hlaváčová

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Vždy som mala rada pohyb. Venovala som sa rôznym kondičným cvičeniam, či už individuálne alebo ako lektorka. „Body & mind“ cvičenia – teda kombinácia a spolupráca tela, mysle a dýchania – ma vždy priťahovali. Práve preto som si vybrala pilates – je účinným prostriedkom pre vybudovanie silného stredu tela. Tým vytvára podporu pre našu chrbticu a držanie tela.

Pilatesu sa ako inštruktorka venujem 12 rokov. Pri cvičení na podložke rada využívam rôzne pilates pomôcky ako lopty, kruhy, valce či fitlopty. Baví ma neustále sa vzdelávať a objavovať nové a nové možnosti v pilatese. Najväčšou odmenou je pre mňa energia na lekciách a spätná väzba od mojich klientov.

Vzdelanie a certifikácia

2022 Funkčný strečing – IQ Pohyb Praha
2022 – 2016 Core&Brucho, Svalové reťazce, Chrbtica – skolióza, Stabilizácia lopatky + HK, Stabilizácia bedrového kĺbu + DK, Držanie tela, Myofasciálna autorelaxácia – IQ Pohyb
2018 – 2010 Bosu Fitness, Bosu Strength, Fitball + Overball, Penový valec – IQ Pohyb
2010 Inštruktor Pilates Matwork – Akreditované školiace centrum Aerobiku Trnava

Lekcie

Pilates mat

Marika Trúchla

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Moja cesta k Pilatesu nemala nič spoločné s poéziou. Čistá, surová próza.

V mladosti som mala rada fitness a beh. K pilatesu som pričuchla pred 17 rokmi. Darilo sa mi tieto tri športy vzájomne kombinovať, nakoniec však pracovné povinnosti a rodina nastolili odlišný životný štýl. A s ním prišli bolesti chrbta. Potom som našla jogu, ktorá ma natoľko pohltila, až som začala uvažovať nad inštruktorským kurzom. No skôr ako som stihla odkliknúť prihlásenie, môj chrbát to vzdal. V rámci rehabilitácie som sa učila dýcha, aktivovať hlboký stabilizačný systém, robiť správne pohyby. Po operácii platničky som zistila, že to, čo mám cvičiť je Pilates. A aby som si neublížila, neuspokojila som sa s povrchom a išla som až do hĺbky a stala som sa inštruktorom. Cestou som natrafila na koncept DNS, ktorý mi učaroval jednoduchosťou a účinnosťou. Vzdelávam sa stále, navštevujem My Pilates Academy, Pražskú rehabilitačnú školu profesora Koláře a najnovšie IQ Pohyb. Najmä kvôli sebe. Pretože milujem pohyb, chôdzu a chcem byť fit.

Vzdelanie a certifikácia

2022 DNS I pre športových inštruktorov – Rehabilitation Prague School
2022 Pilates Inštruktor – Reformer I. – My Pilates Academy
2021 Inštruktor Pilates I. Kvalifikačného stupňa

Lekcie

Pilates mat | Pilates reformer | Individual pilates  | Kondičný pilates | Core & stabilita

Michala Klačmanová

Úvodzovky dole
Úvodzovky hore

Joge sa venujem od roku 2009. Pravidelne vediem hodiny flow jogy v jogových štúdiach a venujem sa hraniu na harmonizačné nástroje, misky a planetárne gongy. Organizujem tiež  jogové kongresy, workshopy a zúčastňujem sa jogových a soundhealingových podujatí. Taktiež inklinujem aj k iným druhom jogy ako astangha, acro joga a yin joga.

„Joga je cesta, kde pohyb životnej energie plynie s ľahkosťou a radosťou”

Vzdelanie a certifikácia

2013 – 2022 Vinyasa Flow joga, Slow Flow joga, Gravidjoga, Joga pre deti, Asana Clinic, Master Instructor PY, Iyengar yoga Thailand
2021 Kurz hrania na Spievajúce misky I., Gongy I., Planetary tuned gongs & Sound healing PRO, Medicine of sound
2013 Power joga I. II. a III. stupňa, Power joga akadémia Slovensko

Lekcie

Flow joga | Soundhealing & Gong bath